نور

اگر به گیاه شما نوری با کیفیت مناسب نرسد , گیاه شما وارد مرحله ی گلدهی نخواهد شد.برای مثال شیشه رفلکس مانع از رسیدن نور با کیفیت به گیاه می شود در نتیجه گیاه فقط برگ خوبی می دهد و گل نمی دهد . یا اگر گیاه را داخل منزل نگهداری کنید و تا پنجره فاصله بیش از 2 متر داشته باشد  کیفیت نور که به آن باید برسد کاهی پیدا خواهد کرد و نتیجه آن عدم گل دهی گیاه خواهد بود.

هوای سرد زمستان

گیاهان فصلی زمستانه مثل , لاله , سنبل , نرگس , بنفشه , شب بو و…..و همچنین گیاهان چندساله مانند شمعدانی , گل رز,کالان کوآ حتما نیاز دارند که در فصل زمستان یک میزان سرما جذب کنند و در خود ذخیره نمایند .  میزان و حدود سرما برای هرگیاهی متفاوت است .پس به همین دلیل است که خیلی ها شمعدانی را یکسره در هوای گرم منزل نگهداری می کنند و به مرور زمان از حجم گلدهی آن کم می شود.برای جذب سرما نیاز نیست گلدان در هوای سرد بیرون باشد  چون باعث سرمازدگی می شود بله سرما هوای پشت پنجره برای جذب سرما توسط گیاه کافی است .

مصرف بیش از حد کود گوسفندی یا کود شیمیایی

اگرشما بیش از حد در باغچه یا گلدان خود کود گوسفندی مصرف کرده باشید ,به دلیل نیتروژن بالایی که کودهای دامی دارند گیاه حسابی رشد کرده و شاخ و برگ بهم می زند اما وارد فاز زایشی یا همان گلدهی نمی شود .

اگر کودهای شیمیایی که نیتروژن بالایی دارند مثل کود اوره { کود سفید }بیش از حد استفاده کنید داستان به همین ترتیب است.

از اینکه با ماهمراه بودید از شما سپاسگزاریم 

از فروشگاه ما دیدن فرمائید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *