در اکثر موارد برای اتمام تهیه بونسای بایستی سال­ها تمرین کنید، بنابراین، یک سرگرمی برای افراد با انرژی بالا است. هر دو ماه یکبار می­توانید آن را لمس کرده و هرس کنید. این امر باعث بهبود رشد می­شود. درختان و درختچه ­هایی که به زمستان نیاز دارند، می­توان آن­ها را به مدت 4 تا 6 ماه در سرما نگهداری کرد. این حالت مدت زمان مورد نیاز برای چیزهای دیگر در زندگی را می­دهد.

بونسای بزرگ را می­توان از ساقه تازه رشد کرده تهیه کرد، اما بونسای کوچک را بایستی از گیاهچه­ ها یا ساقه حاصل بذر تهیه نمود.

من همزمان 10 تا بونسای دارم (با ارتفاع 12 تا20 سانتیمتر). بیشتر آن­ها درختان آمریکای شمالی هستند و از بذر یا گیاهچه تهیه نموده­ام. قدیمی­ترین بونسای من یک کاج سفید ژانی است که حدود 10 سال از تهیه آن می­گذرد.

وقتی که من تمام بونسای خود را از دست دادم، تهیه آن را از بلوط، افرا و بید آغاز کردم. زمانی که بونسای من دوره زمستان را سپری می­­کردند، بز تمام آن­ها را از بین برده بود. بنابراین، حیوانات خانگی و سایر حیوانات را از بونسای خود دور نگه دارید. به همین دلیل من بونسای خود را در داخل ساختمان رشد دادم.

محصول : بانک بونسای خاص

 

مرحله اول کاشت بنسای از بذر: انتخاب درخت

اگرچه من بونسای پهن برگ را داشتم، اما بونسای درخت کاج، سرو و سایر گونه­های مخروطی با شاخ و برگ کوچک برای سالیان سال باقی می­مانند. بنابراین، من قصد داریم که یک بونسای کاج سفید را از دانه تهیه کنم. سوزن­های کوچک و مخروط­های آن برای یک بونسای متوسط یا بزرگ (25 سانتیمتر و بالاتر) مناسب است. من قصد دارم آن را در ارتفاع کمتر از 25 سانتیمتر نگهداری کنم.

این گیاه 2 ساله دارای 5 سانتیمتر ارتفاع بوده و رشد را نشان می­دهد. در سال اول رشد تنها یک ساقه است و در انتهای سال اول رشد ساقه­ ها مشخص می­شوند و در سال دوم 3 عدد ساقه رشد می­کنند.

از آنجا که بونسای چندین سال زنده می­ماند، هر بونسای سرو را در گام نهایی نشان داده­ام.

محصول : صیفی جات

مرحله دوم کاشت بنسای از بذر: جمع­ آوری بذر

درختی که دوست دارید را پیدا کرده و تمام ویژگی­هایی که در بونسای خود می­خواهید در آن جستجو کنید. مخروط­های بالغ به رنگ قهوه­ای که کاملا باز نشده­اند را از درخت جمع­آوری کنید. مخروط­های سبز نارس بوده و ممکن است دانه­ها نارس باشند. در مخروط­های باز نیز دانه­ها از بین رفته­اند.

به غیر از جنگل­های بارانی، بسیاری از گونه ­های مخروطی دارای همبستگی بالایی با گرما بوده و گونه­های سفید تفاوت زیادی ندارند. درختان سرو همانند بسیاری از درختان کاج، برای گسترش بذر خود نیاز به شرایط جنگل دارند.

این درختان زمانی تولید مخروط را آغاز می­کنند که ارتفاع آن­ها به 4.5 نا 6 متر می­رسد. سپس، مخروط­های کوچک و سبز در بهار شروع به رشد کرده و در طول تابستان و پاییز به رنگ قهوه­ای در می­آیند. مخروط­های بالغ بیشتر شبیه به پوست آرمادیلو هستند. مخروط­ها از بذرها در برابر پرندگان محافظت می­کنند و برای چندین سال به درخت می­چسبند.

در هنگام آتش­سوزی جنگل، گرما سبب باز شدن مخروط شده و پس از آن دانه ­ها به زمین باز می­گردند تا جنگل­های بعدی دوباره رشد کنند. من قصد دارم از این روند برای برداشت دانه­ ها استفاده کنم. مخروط­ها را در یک ظرف قرار داده و آن­ها را در دمای 350 درجه سانتیگراد آون قرار دهید. این دما مخروط­ها را باز می­کند تا دانه­ ها از آن بیرون بریزند.

 

مرحله سوم کاشت بنسای از بذر: جداسازی بذرها

از آنجا که مخروط­های صنوبر به اندازه بادام زمینی هستند، بجای اینکه آن را روی یک سطح سخت قرار دهید، یک دست پر از مخروط­های باز را در یک شیشه قرار داده و آن را تکان دهید تا دانه­ها در پایین جمع شوند.

سپس محتویان شیشه را در یک کاسه ریخته و مخروط­ها را از دانه­ها جدا کردم.

این روند را تا زمانی که تمام دانه­های مخروط خالی شود تکرار کردم، اگر تعداد دانه­ها زیاد باشد نگران نباشید. هنگام کشت همه دانه­ها جوانه نمی­زنند و برخی از گیاهچه­ها از بین می­روند. شما می­توانید سبوس یا کاه را تمیز کرده و بذرها را در آب قرار دهید. از بذرهایی که در آب غرق می­شوند استفاده نکنید (گیاهچه­های کشت شده در کنار هم رشد می­کنند).

محصول : بانک گل

مرحله چهارم کاشت بنسای از بذر: کشت پرستار

در کشت پرستار بذرها را در سینی­های آغاز یا استارتر قرار می­دهیم. هنگامی که درخت کاشته می­شود، آن­ها را در یک زمین پیوند زده و به گلدان­ها منتقل می­کنند.

هنگامی که به این صورت کشت می­شود، نوک ریشه­ها رشد کرده و ریشه­های ثانویه تولید می­کنند و مواد مغذی را بهتر جذب می­کنند. در درخت جوان نوک ریشه می­تواند بیشتر رشد کند. این امر باعث می­شود که ساقه­های وحشی یا پرستار تحت چالش قرار بگیرند، زیرا در تهیه بونسای نیاز است که تکه تکه شود.

اگر شما نوک ریشه را برش دهید، زمان زیادی برای تهیه بونسای مورد نیاز خواهد بود، زیرا شما ریشه­های تغذیه کننده درخت را از بین می­برید.

با برش یک سوم تا نیمی از شاخ و برگ­های درخت، کمترین شاخ و برگ باقی مانده و ریشه­ها نیاز به تغذیه زیاد ندارند. در نتیجه، از رشد آن­ها جلوگیری می­شود.

این روند را چندین بار تکرار کنید تا اندازه ریشه به اندازه مورد نیاز برای گلدان برسد.

 

مرحله پنجم کاشت بنسای از بذر: کشت سطحی بذرها

من با یک سینی کم عمق شروع کرده و دانه ­ها را در پایین سینی قرار دادم. سپس، یک اینچ خاک را در بالای آن قرار داده و آب را اضافه کردم. این باعث می­شود که نوک ریشه بصورت افقی رشد کرده و ساقه گیاهچه نیز رشد کند.

در این روش، تهیه بونسای از جوانه­زنی آغاز شده و دیگر نیازی به استفاده از نوک ریشه نیست. تقریبا تمام ریشه­های برش داده شده دارای ریشه­های ثانویه هستند و می­توان از آن­ها استفاده کرد. اگر می­خواهید تهیه بونسای را یاد بگیرید، می­توانید از کوچکترین بونسای، بونسای بذر خشخاش، استفاده کنید (ارتفاع بونسای 2.5 تا 7.5 سانتیمتر).

بانک : بذر خاص

 

مرحله ششم کاشت بنسای از بذر: هرس کردن درخت سدر سه ساله

چهار سال پیش تهیه این سدر را شروع کردم، دو مورد از آن­ها به اندازه کافی نزدیک بوده و شبیه هم بودند. من قصد دارم آن­ها باهمدیگر کشت کنم با یک درخت کامل رشد کند.

ابزارهایی که من استفاده خواهم کرد، ابزارهای مراقبت از مو، ابزار برش ناخن، موچین بلند و یک جفت قیچی ناخن است.

پس از حذف شاخ و برگ­های ناخواسته، تنه و نوک ریشه­ها را می­توان بصورت افقی مشاهده کرد.

در آخرین مرحله برگ­های باقی­مانده را بهم متصل کردم تا یکی شوند.

 

از فروشگاه خانه بذر دیدن فرمائید

https://khanehbazr.ir/shop

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *