حرکت و جابجا کردن گلدان‌های بزرگی که برای گیاهان استفاده می‌شود، کار بسیار سختی است. زمانی که آنها را در مکانی قرار می‌دهیم، برای مدت زمان طولانی آنجا می‌مانند؛ ولی به هر حال گاهی لازم است که آنها را جابجا کنیم و مکان آنها را تغییر دهیم. با توجه به اینکه برخی از این گلدان‌های زیبا وزن زیادی دارند، باید در موقع انتقال آنها برای جلوگیری از وارد شدن صدمه به خود واطرافمان، مراقبت‌های لازم را انجام دهیم.با خانه بذر همراه شوید …

مراحل جا به جایی گلدان بزرگ:

در ادامه مقاله به این مراحل به همراه تصاویر برای راهنمایی هر چه بهتر می پردازیم.

1- استفاده از غلتاننده:

زمانی که می‌خواهید برای اولین بار گلدان خود را در مکانی قرار دهید باید خوب فکر کنید و خوب عمل کنید. غلتاننده، چارچوبی است که به چرخ‌ها وصل شده است. این وسیله اجازه می‌دهد تا گلدان‌های بزرگ را برای تمیز کردن و جابجایی حرکت دهید؛ همچنین برای هرس و آبیاری گل های گلدان‌های بزرگ نیز بسیار کاربردی هستند. استفاده از آن، سرمایه گذاری ارزشمندی است که در ابتدای کار باید انجام شود، بنابراین در این مورد از مراکز پرورش گیاه محل خود پرس و جو کنید و اگر نمی‌توانید این وسیله را از فروشگاهای محلی تهیه کنید؛ می‌توانید به صورت آنلاین خریداری کنید. در هنگام خرید حتماً توجه داشته باشید که، قفل چرخ داشته باشند تا چرخ‌ها را بتوان قفل کرد؛ در غیر این صورت، ممکن است لازم باشد آن را محکم کنید تا در مواقعی که باد شدید می‌ورزد، از حرکت گلدان جلوگیری شود.

استفاده از غلتاننده

2- استفاده از چرخ دستی:

چرخی را بخرید یا اجاره کنید که عرض کافی برای جاگیری کامل گلدان شما را داشته باشد. چرخ دستی‌های زیادی در بازار وجود دارد. ترجیحاً به دنبال چرخ دستی باشید که بتواند نسبت به مکانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید کارآیی لازم را داشته باشد. در موقع خرید یا اجاره حتماً زمین‌های ناهموار و پله‌ها یا موانع دیگر را در نظر بگیرید.

محصول: بذر گل رعنای زرد

از بند برای محکم کردن گلدان بروی چرخ دستی استفاده کنید. در وهله اول، برای جابجایی راحت گلدان، حداقل سه نفرفرد قوی و قدرتمند نیاز هست؛ تا بتوانند کمک کنند. قدرت هنگام جابجایی چنین مورد سنگینی حرف اول را می‌زند.

استفاده از چرخ دستی

3- از جعبه مقوایی استفاده کنید:

برای جابجایی گلدان‌هایی که خیلی سنگین نیستند اما بلند کردن آنها نیز کار آسانی نیست، می‌توانید جعبه مقوایی را کاملاً بازکنید و زیر گلدان قرار دهید و سپس با کشیدن مقوا، گلدان لیز می‌خورد ومی توانید با این کار ساده به راحتی گلدان را منتقل کنید. کافی است یک کارتن را کاملاً صاف کنید. آن را زیر گلدان قرار دهید (کمک کنید تا خیلی کوتاه گلدان بلند شود) و اطمینان حاصل کنید که گلدان در وسط مقوا قرار بگیرد.

محصول: گل زیبای شیپوری زرد

گلدان را با کشیدن مقوا منتقل کنید تا گلدان به مقصد جدید خود برسد. مقوا را بلغزانید تا آن را از زیر گلدان بیرون بکشید. (اگر این کاربرایتان سخت باشد، خیلی راحت مقوار را پاره کنید، زیرا قسمت زیر گلدان در نهایت تجزیه می‌شود).

از جعبه مقوایی استفاده کنید

4- تمام.

گلدان سنگین و بزرگ شما جابجا شد.

 

 

 

از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاسگزاریم با نظرات ارزشمند خود ما را حمایت کنید .

لطفا از فروشگاه ما دیدن کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *