گل فراموشم نکن از آن دسته گل هایی است که هم یکساله و هم چند ساله می باشد. دانه های این گل زیبا در غلاف‌ هایی کوچک و غنچه شکل در طول ساقه تا گل قرار می گیرند. این دانه‌ها در آخر خواهند ریخت و گل در جایی دیگر جوانه خواهد زد. نام دیگر این گل زیبا، کژ دم چمن است.

برای جمع کردن دانه های گل می توانید یک‌ تکه کاغذ زیر ساقه گذاشته و آن را تکان دهید. فراموشم نکن گیاه خوراکی لاروهای پروانه‌ هم هست.

نام علمی گل فراموشم نکن Myosotis است و بومی اروپا می باشد، دارای ۵۰ گونه یا بیشتر شامل انواع یکساله، دو ساله و چند ساله است. M.scorpiodies گیاهی چند ساله کوتاه عمر با رشد توده ای است.

دارای برگ های بیضوی متمایل به نیزه ای یا قاشقی شکل به رنگ سبز روشن به طول 8 سانتی متر است. گل آذین به صورت گرزن دم عقربی فشرده ای از گل های کوچک سینی شکل چهار لبه به رنگ آبی روشن با چشم (لکه های کوچک با رنگ متفاوت در وسط گل) زرد رنگ در وسط آن ظاهر می شود.

چرا گل فراموشم نکن خیلی محبوب است؟

اگر در باغ خود نقاط مرده ای دارید که به سختی می توان آنها را با فضای سبز پر کرد، کاشت علف های عقرب یا فراموشی باعث می شود که این مشکل خیلی زود برطرف شود. شاید پوشش آفتاب شما در آن منطقه بد باشد. شاید نور کافی نداشته باشد. به هر حال، شما نمی خواهید در هر منطقه ای از باغ خود یک مکان “طاس” بگذارید. گیاهان “پرکننده” مانند فراموش نکنید که در طول بهار دوباره زنده می شوند به شرطی که آنها را در مناطق “مشکل” در باغ خود ایجاد کنید. نکته اصلی این است که اطمینان حاصل کنید خاک شما به اندازه کافی غنی است.

شرایط پرورش و کاشت گل فراموشم نکن

گیاه فراموشم نکن به سرما مقاوم بوده و با زمستان‌ها سازگارتر است. این گیاه زینتی نیز بوده و آن را بین گل های بهاری مانند لاله می‌ توانید بکارید. همچنین در کنار گل پامچال زیبایی دو چندان دارد. این گل را در گلدان نیز می‌توانید بکارید و از زیبایی بی نظیرش لذت ببرید.

در آب‌ و هوای سرد رشد گل‌ ها بهتر خواهد بود. خاک کاشت گل فراموشم مکن باید خوب زه کشی شده و مکان آن آفتاب یا سایه آفتاب باشد. فراموشم مکن در مقابل باد مقاوم است و در تمام سال اغلب برگ‌ های خود را حفظ می کند.

گلدهی

با کاشت بذر آن در پائیز، در تابستان به گل خواهد رفت.

نیازها

به سرما مقاوم است، نیاز به زمستان خنک و طولانی دارد.خاک های عمیق،مرطوب و کمی اسیدی و غنی از مواد الی را میپسندد. همچنین میتواند در خاک های رسی سنگین رشد کند.

افزایش

از طریق کاشت بذر و تقسیم بوته قابل افزایش است. بذر آن را میتوان از اوایل تا اواسط پائیز کشت کرد که در این حالت در اواخر بهار و تابستان گل میدهد.

پیشنهاد 

برای ثبت سفارش گل کمیاب فراموشم مکن با قوه نامیه بالا  بر روی لینک روبرو کلیک کنید :  بذر گل فراموشم نکن

آفات گل فراموشم نکن

گل فراموشم نکن نیز مانند بسیاری گیاهان دیگر آفات خاص خود را دارد و باید از آن نگهداری کرد و هنگام بیماری ها آن را درمان نمود. از جمله آفات گیاه حلزون، زنگ، سفیدک پودری و کپک خاکستری است.

امیدواریم مطالعه این مقاله را پسندیده باشید . لطفا از فروشگاه خانه بذر دیدن فرمائید

فروشگاه بذر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *