بونسای هنر ژاپنی در آموزش درختان و گیاهان دیگر برای رشد در مینیاتور است. این اثر با رشد گیاه در یک ظرف کوچک حاصل می شود، اما در غیر این صورت، گیاه طبیعی است. دانه های بونسای با دانه های گیاهان معمولی تفاوتی ندارند. درختان بونسای از نظر ژنتیکی کوتوله نیستند، بلکه تربیت می شوند تا به عنوان یک شکل هنری کوچک رشد کنند.

خوب است بدانید که در واقع می توانید درخت بونسای را از طریق بذر پرورش دهید. اگرچه آنها از آن بسیار آهسته رشد می کنند، اما رشد درختان بونسای از طریق دانه می تواند مفید باشد زیرا ممکن است بخواهید از ابتدا شروع کنید، زیبایی درخت بونسای خود را هنگام رشد ببینید و اطمینان حاصل کنید که از بیماری و آفات دور است.

چطور یک بونسای داشته باشیم ؟

برای پرورش گیاه بونسای دو روش وجود دارد: استفاده از قلمه یا بذر بونسای. افراد مبتدی ممکن است بخواهند از هر یک از این روش ها صرف نظر کنند و با یک درخت سهام شروع کنند. آنها هنوز بر شکل نهایی و طرح درخت کنترل خواهند داشت و می توانند بونسای را تمرین کنند بدون اینکه منتظر رشد گیاه بمانند.

 

برای نمایش بذرهای بونسای موجود بر روی لینک روبرو کلیک کنید :   بونسای

 

روش کاشت بذر بونسای

اکثر دانه های درخت پوسته بیرونی سختی دارند و باید آنها را به مدت 24 ساعت قبل از کاشت در آب ولرم خیس کنید.  از هر نوع خاکی که استفاده شود، اطمینان حاصل کنید که مرطوب و فاقد آلودگی است و آن را با عبور از غربال درشت و ضد عفونی با بخار یا محصولی با پایه فرمالین، بررسی کنید. طبقه بندی، که در آن بذرهای بونسای در ظرفی با ماسه مرطوب لایه لایه می شوند، برای رشد بسیاری از انواع بذرها لازم است.

در زمان کاشت بذر بونسای، کف ظرف را با یک لایه ماسه یا شن ریز بپوشانید تا زهکشی مثر حاصل شود. بذرها را در بالای 2 سانتی متر خاک بکارید، اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای آنها فراهم کنید تا هنگام رشد یکدیگر را شلوغ نکنند. آنها را با یک لایه نازک دیگر از خاک بپوشانید. بذرها باید بتوانند نفس بکشند، بنابراین هرچه دانه کوچکتر باشد، باید خاک کمتری با آن پوشانده شود. بلافاصله پس از پوشاندن بذر بونسای، خاک را کمی خیس کرده و با استفاده از یک اسپری خوب، اولین آبیاری ملایم را به آنها بدهید. بونسای یک فرآیند ظریف از اولین کاشت بذر است.

 

بذر بونسای به چه دمایی نیاز دارد ؟

اطمینان حاصل کنید که در سایه و در برابر یخ زدگی در دمای 60-70 درجه فارنهایت (15-20 درجه سانتیگراد) ایمن باشند. پوشاندن ظرف با شیشه، باز گذاشتن گوشه ای برای گردش هوا، می تواند به حفظ درجه حرارت مناسب و جلوگیری از تبخیر کمک کند. مهمتر از همه، صبور باشید، زیرا جوانه زدن بذر بونسای ممکن است یک سال طول بکشد.

 

این مقاله ادامه دارد …

 

 

از اینکه تا اینجا با ما بودید سپاسگزاریم 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *