افرا ژاپنی درخت قرمز رنگ زیبا و بسیار بی نظیر و منحصر به فردی است که دارای قد کوتاهی می باشد و بیشتر برای آپارتمان ها و یا فضای باز پارتمانی استفاده می شود.

درخت افرا قرمز در نواحی جنگلی و در خاک های گچی می‌ روید و به خصوص در جنگل های شمال ایران فراوان و گونه‌ هایی از آنها در باغ ها و پارک ها برای زینت کاشته می‌شوند. برگ ها اکثراً پنجه‌ ای متقابل شانه‌ ای شامل ۵-۳ برگچه نوکدار است.

تمام گونه های افرا خزان پذیر هستند.

محصول: خرید بذر بونسای افرار قرمز زیبا

شرایط نگهداری از افرا ژاپنی

نور

افرای ژاپنی را در محیطی با نور فیلتر شده و دارای کمی سایه قرار دهید. به عنوان یک درختچه، تحمل نور کم و حتی حضور در سایه کامل نیز برای افرا کار دشواری نیست.

آبیاری

ریشه افرا سطحی است و نمی‌تواند به عمق خاک نفوذ کرده و آب را از لایه‌های زیرین برداشت کند. به همین دلیل مرطوب ماندن سطح خاک برای سیراب شدن گیاه حائز اهمیت است.

دما

بهترین دما برای نگهداری افرا ۱۰تا۳۰ درجه است اگر در گلدان و درفضای باز آن را نگهداری میکنید میتوانید در فصل سرما به داخل منزل منتقلش کنید.

رطوبت

خاک درخت افرا باید رطوبت کافی داشته باشد، بنابراین برای این که خاک رطوبت خود را حفظ کند، توصیه می‌کنیم مقداری از سطح خاک (حدود ۱۰ سانتی‌متر) را با کود و الیاف گیاهی مانند پوشال چوبی یا تنه خورد شده درخت بپوشانید.

خاک

خاکی که دارای مقادیر کمی از شن و ماسه است برای افرا انتخاب خوبی است.

محصول: تکوما دیدنی

کوددهی

هنگام کاشت، مقداری کود با خاک مخلوط کنید و گیاه را در آن ترکیب بکارید. پس از سپری شدن یکسال از کاشت گیاه، می‌توانید در اواخر زمستان یا اوایل بهار به آن کود بدهید. در صورت لزوم، کوددهی را در فصل تابستان نیز تکرار کنید. کود مایع یا کود های ۱۰-۱۰-۱۰-برای افرا مناسب است.

هرس

افرای ژاپنی به هرس کردن خاصی نیاز ندارد. هرس کردن را از شاخه‌های پایینی آغاز کنید و تمام شاخه‌های شکسته یا بیش از حد متراکم را حذف کنید بهتر است در فصل زمستان و قبل از باز شدن جوانه‌ها این کار را انجام دهید.

 

از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاسگزاریم با نظرات ارزشمند خود ما را حمایت کنید .

لطفا از فروشگاه ما دیدن کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *