گیاهانی که از زمستان جان سالم به در می برند. هوا در حال سرد شدن است و زیبایی یک باغ در بهار و تابستان به یک خاطره دور تبدیل می شود. اما فقط به این دلیل که زمستان در راه است، به این معنی نیست که باغ شما باید بمیرد. گیاهان زیادی وجود دارند که از زمستان زنده می مانند.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما و همچنین گل های مقاوم به سرما از جمله عناصر زینتی و طبیعی مهمی هستند که ما ایرانی ها علاقه وافری به حضور همیشگی آنها در منزلمان داریم. حتی آنهایی هم که از گلهای فصلی زمستانی دوست داشتنی و فرح بخش در دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده نمی کنند، به زیبایی و تاثیر گذاری زیاد آنها در جسم و روح انسان واقف هستند.

اگر شما از جمله افرادی هستید که هنوز از این عنصر مهم در خانه یا اتاق خود استفاده نمی کنید این پست برای شما تدارک دیده شده است.

گیاهان آپارتمانی مقاوم درست مانند هر گل و گیاه دیگری باعث شادابی ما شده و در عین حال رنگ فرح بخش سبز را به خانه ما می آورند. بسیاری از مردم فقط بخاطر زیبایی گیاه نیست که از آن در خانه استفاده می کنند. در فصل سرما نیز با کاشت گیاهان گلدار زمستانی می توان از داشتن گل های زیبا در منزل لذت برد. گیاهان زیادی وجود دارند که می توانند در فصل سرما رشد کرده و گل های رنگارنگ و زیبایی بدهند. امروز شما را با انواع گیاهان زمستانی که مقاوم به سرما هستند آشنا می کنیم.

اکیناسه

گرچه گل اکیناسه در دمای انجماد رنگ زیبای بنفش خود را حفظ نمی کند، اگر در خارج از فصل به درستی از آن مراقبت شود، در بهار برمی گردد، مثل همیشه قوی است و عاشق نور خورشید است. آنها باید در جایی کاشته شوند که بتوانند آفتاب کامل بگیرند. بعد از خاموش شدن این گل ها، ساقه های مرده را اصلاح کرده و برای محافظت با 2.5-5 سانتی متر مالچ تثبیت کنید.

بذر کی کیو ژاپنی

زنبق

زنبق علی رغم ظاهر ظریف آن، گیاه سختی است که می تواند سایه را تحمل کند، و آن را به یک کاندیدای ایده آل برای نقطه ای تبدیل می کند که فقط آفتاب جزئی دارد. بعلاوه، طبیعت سمی آن باعث مقاومت گیاه در برابر گوزن و سایر حیوانات می شود.

 گل سیکلامن (hederifolium)

یک قالیچه ی عالی از گل های پاییزی در باغچه است که از دیدن آن به شدت می توان لذت برد ! این گیاه به شدت به ساقه وابسته است و در زمانی که گیاهان پیازی در تلاش برای رشد در پاییز هستند ، در مناطق خشک و زیر درختان به رشد خود ادامه می دهد. این گیاه آپارتمانی مقاوم یکی از معمول ترین گل های پاییزی است . که در رنگ های نقره ای ، با برگ های مرمری و شکوفه های سفید ، در کل زمستان بدون هیچ صدمه ای باقی می مانند و قبل از آمدن بهار و تابستان ، از بین می رود و پیاز آن باقی می ماند.

صنوبر آبی

درخت صنوبر آبی یک گیاه زمستانی کاملاً زیبا است. پوشیده از برف نه تنها زیبا به نظر می رسد، بلکه در مناطق بسیار سرد مقاوم است و برای بخش بزرگی از نقاط جهان مناسب است. این درخت آفتاب کامل را ترجیح می دهد و به عنوان صفحه صوتی، تصویری و بادی عالی عمل می کند. مراقب استفاده از حشره کش ها روی این درخت باشید، زیرا آنها می توانند پوشش سوزنی را که به صنوبر آبی رنگ می بخشد دور کنند.

شمشاد زمستانه یکی دیگر از گیاهانی است که در پتوی برفی بسیار زیبا به نظر می رسد. ریشه های کم عمق آن برای محافظت از زمستان به پوشش مالچ قابل توجهی نیاز دارد. شمشاد زمستانه بسیار متنوع است و بنابراین می تواند برای استفاده به عنوان پرچین دستکاری شود. این نوع شمشاد نسبت به سایر تغییرات در برابر آفات رایج شمشاد مقاوم است.

گل داوودی (Chrysanthemum)

از جمله گیاهان زمستانی باغچه ای است که هم بيروني و هم آپارتماني مي باشد. به طور مصنوعي در تمام فصول در گلخانه هاي با تجهيزات كافي به گل مي نشيند. يكي از گلهاي بسيار مهم است. در باغ ايراني رايج و متداول بوده است.

نعنا گربه ای

ترکیبی از رنگ بنفش حیرت انگیز و طبیعت معطر آن، آن را به گزینه ای عالی و مقاوم برای فضای باغ ها تبدیل کرده است. علاوه بر این، این گل به ویژه انعطاف پذیر است. علاوه بر مقاومت در برابر آب و هوا، آفتاب نسبی، خشکسالی و حتی شرایط نامناسب خاک را تحمل می کند.

 بگونیا (Begonia)

بگونیا گونه‌های مختلف و رنگ‌های متنوعی دارد، اما همه‌ی گونه‌های آن در زمستان و در منزل گل نمی‌دهند. بگونیای زمستانی در طول شب‌های بلند زمستان گل می‌دهد. این گل نیاز به نور غیرمستقیم دارد و هر بار برای آب دادنش، حداقل باید نیمی از خاک خشک شده باشد. پس از اینکه بگونیا گل داد، به آن استراحتی داده و صبر کنید تا خاکش کامل خشک شود. سپس آن را آبیاری کنید.

بذر کارناوال ونیژ صورتی

گل پنج پر (Pentas)

گل پنج پر گل‌هایی رنگارنگ به شکل ستاره‌ای دارد. این گل در بیرون از منزل، پروانه‌ها را به خود جذب می‌کند. اما در فصل سرما باید آن را به داخل منزل بیاورید یا می‌توانید از ابتدا آن را در آپارتمان پرورش دهید.

گل گلایل سفید

بدون شک در پاییز ، این نمونه گل یکی از زیباترین گل هاست. در اواخر تابستان این گل های زیبا و معطر شروع به بلند شدن می کند ولی در اکثر مواقع ، در ماه سپتامبر این گونه گل بیشتر شروع به بلند شدن می کند. شکوفه های گلایل سفید اکثر سفید است ولی در قسمت پایه گلبرگ ها می توان لکه هایی را مشاهده کرد که قابل پنهان کردن نیست. در سراسر پاییز می توان از این نوع گل لذت برد اما بخاطر داشته باشید که اگر می خواهید این گیاه با ساقه ی سبز و پرگل ببینید ، باید ترجیحا در با سرمای زمستانی بیرون مواجه نشود.

گل زمستانی تاج الملوک (Eranthis hyemalis)

این گل زمستانی توسط یک گل سبز رنگ فنجانی احاطه شده است که بسیار شبیه آلاله است. برای باغبان هایی که دوست دارند تا در کل زمستان باغچه آنها مانند بهار پر گل باشد ، کاشت این گیاه توصیه می شود. این گل عاشق یک خاک مرطوب و سایه است و مناسب ترین مکان برای رشد این گیاه در زیر درختان جنگلی است.

برگ گیلاسی

برگ گیلاسی به مناطق سایه زنی اضافه شده، اما به خاک زهکشی شده خوبی نیاز دارد. این گل ها اگر در ظرفی کاشته شوند باید با پیش بینی اولین یخبندان به زمین منتقل شوند.

بنفشه

اگرچه گلدان می تواند به طرز شگفت انگیزی در دمای پایین زنده بماند، اما استفاده از روش های محافظت از سرما در زمستان، مانند پوشاندن آنها با مالچ یا کاه کاج، بسیار مهم است. این امر همچنین از آنها در برابر بادهای شدید محافظت می کند که می توانند پنسی های همیشه تشنه را کم آب کنند. پنسیس حتی می تواند در اواخر زمستان کاشته شود بنابراین آماده گلدهی در اوایل بهار است.

سوسن پلانتین

سوسن پلانتین آفتاب جزئی را دوست دارند. ریشه های کوتاه و گوشتی آنها نباید در معرض سرما قرار بگیرند، بنابراین حتماً آنها را با مالچ بپوشانید. سطح وسیع گیاه میزبان باعث کم آبی سریعتر می شود، بنابراین مالچ به حفظ رطوبت در خاک کمک می کند. در غیر این صورت، سوسن ها به حفاظت از زمستان احتیاج زیادی ندارند.

زغال اختهزغال اخته یک گیاه شاخص زمستانی است، زیرا معمولاً با تزئینات زمستانی مرتبط است. این گیاهان که در پاییز کاشته شده اند، آب و هوای بسیار خوبی را فراهم می کنند. زغال اخته آفتاب کامل و خاک مرطوب را دوست دارد و به باغ زمستانی شما رنگ بسیار خوبی می بخشد.گل پامچالهمانند سوسن پلانتین، گل پامچال دارای ریشه های کم عمقی است که باید در زمستان توسط مالچ محافظت شود تا رطوبت را حفظ کند. گل پامچال همچنین یک گیاه محبوب است و سایه روشن را ترجیح می دهد.

زغال اخته

یک گیاه شاخص زمستانی است، زیرا معمولاً با تزئینات زمستانی مرتبط است. این گیاهان که در پاییز کاشته شده اند، آب و هوای بسیار خوبی را فراهم می کنند. زغال اخته آفتاب کامل و خاک مرطوب را دوست دارد و به باغ زمستانی شما رنگ بسیار خوبی می بخشد.

گل پامچال

همانند سوسن پلانتین، گل پامچال دارای ریشه های کم عمقی است که باید در زمستان توسط مالچ محافظت شود تا رطوبت را حفظ کند. گل پامچال همچنین یک گیاه محبوب است و سایه روشن را ترجیح می دهد.

بذر ناقوس صومعه

 گل زعفران (Crocus)

این گل که از خانواده‌ی زنبق است، معمولا در اوایل بهار یا اواخر پاییز گل می‌دهد اما اگر پیاز آن را در فصل پاییز، در آپارتمان بکارید، در زمستان گل می‌دهد. بهتر است چندین پیاز را با فواصل هفتگی بکارید تا نتیجه‌ی بهتری بگیرید. گل زعفران انواع مختلفی دارد که یکی از آنها زعفرانی است که در خراسان کاشته شده و از آن طلای سرخ ایران به دست می‌آید.

 نرین (Nerine)

این گیاه یکی از ایده آل ترین گیاهان پاییزی برای خاتمه بخشیدن به فصل تابستان است ! مشاهده ی گل های صورتی رنگ و خیره کننده نرین ، در یک صبح پاییزی می تواند نفس گیر باشد ! این گل های پاییزی معمولا در سپتامبر و حتی دیرتر ، شکوفه می کنند. تا زمانی که ساقه و شاخه های آن آسیب نبیند تا زمستان و فصل سرد می تواند پابرجا باقی بماند.

 

کاکتوس کریسمس (Christmas Cactus)

همان طور که از نام این گیاه پیداست، کاکتوس کریسمس در اواخر آذر و اوایل دی (نزدیک کریسمس) در گل‌فروشی‌ها موجود است. این گل آپارتمانی مقاوم ریشه‌ی بزریلی دارد و به طور طبیعی در جنگل‌های بارانی رشد می‌کند. با این حال کاشت آن در خانه بسیار آسان است. این گل نیاز به نور غیر مستقیم دارد و تابش مستقیم نور آفتاب، برگ‌هایش را می‌سوزاند. همچنین به خاطر طبیعتش که در جنگل بارانی رشد می‌کند، نیاز به آب کافی دارد. دقت کنید که باید آب از خاکش به خوبی عبور کند.

گل استرنبرجیا (Autumn daffodil)

این گل آپارتمانی مقاوم شبیه زعفران ، یکی از گل های پیازی در پاییز است. پخش این گیاه یا گیاه های پیازی سخت در گروه های بزرگ در کل باغچه ، می تواند بسیار تاثیر گزار باشد. این گیاه به طور شگفت آوری در موقعیت های سخت مقاوم است و از خاک ضعیف با زهکشی قوی نیز می تواند استفاده کند . ریشه آن ها به شدت در تابستان نیاز به آفتاب و گرما دارد.

 یاس ستاره‌ای (Fragrant Jasmine)

این گل، بومی جنوب شرق آسیاست و در آنجا به عنوان گیاهی خارج از منازل می روید. برای کاشتن آن در منزل دمای اتاق باید کمتر از ۱۸ درجه باشد و نیاز به میزان کمی نور مستقیم خورشید دارد. البته بعد از غنچه دادن می‌توانید آن را به محل گرم‌تری منتقل کنید. این گل آپارتمانی مقاوم به شکل پیچک رشد می‌کند و شکوفه‌های ستاره‌ای شکل سفید رنگش جلوه‌ی زیادی دارد.

 

لطفا از فروشگاه ما دیدن فرمائید

https://khanehbazr.ir/shop

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *