پرورش گل کلم

گل کلم را در منطقه ای با آفتاب کامل و خاک حاصلخیز و زهکشی شده بکارید. خاک را با یک لایه 8 سانتی متر خاک Miracle-Gro® Garden برای سبزیجات و گیاهان اصلاح کنید. با شروع کار با گیاهان جوان در زمان کمتری گل کلم بدست آورید. خاک را مرطوب نگه دارید و با افزودن یک لایه 8 سانتی متری گیاه خاک از رشد علف های هرز جلوگیری کنید.

گل کلم را به طور منظم با گرانول های تغذیه گیاهی Miracle-Gro® Performance Organics® Edibles تغذیه کنید تا رشد گل را تشویق کند. برای گل کلم با سر سفید، سر را با بزرگترین برگ بپوشانید و هنگامی که سر به اندازه تخم مرغ است، دور آن بپیچید و آن را ایمن کنید. وقتی قطر سرها به 15-20 سانتی متر می رسد، برداشت کنید.

ممکن است کاشت گل کلم نسبت به سایر سبزیجات باغی مانند کلم پیچ و چغندر کمی دشوارتر باشد اما با این چند مرحله ساده قادر به پرورش این سبزیجات دلچسب هستید که سرشار از فیبر، ویتامین C و منبع خوبی از چندین ماده مغذی دیگر هستند.

غنی سازی خاک:

گل کلم دوست دارد در آفتاب کامل و خاک غنی، مرطوب و خوب زهکشی شده با PH بین 6 تا 7 رشد کند. سپس، یک لایه 8 سانتی متری از کمپوست غنی از مواد مغذی یا خاک باغ، مانند Miracle-Gro® Garden مخصوص سبزیجات و گیاهان، با فاصله 15 سانتی متر بالای خاک باغچه بریزید.

کاشت گل کلم:

سریعترین راه برای پرورش گل کلم شروع با گیاهان جوان است، مانند گیاهان قوی و نیرومند Bonnie Plants®. با این روش، شما در حال آماده شدن برای زمان برداشت هستید، اگر ترجیح می دهید از بذر شروع کنید و بذر گل کلم خود را در محیط داخلی خانه شروع می کنید، صبر کنید تا نهال ها 5 برگ داشته باشند قبل از اینکه آنها را به باغچه خود منتقل کنید (این کار حدود 4 تا 6 هفته طول خواهد کشید).

همچنین، اطمینان حاصل کنید که نهال های خود را قبل از کاشت مقاوم کنید، به تدریج آنها را با چند ساعت در روز بیرون گذاشتن، با شرایط خارج تنظیم کنید. آنها را دو هفته قبل از آخرین سرمازدگی به طور دائمی به فضای باز منتقل کنید و هر نهال را با فاصله 60 سانتی متر از هم قرار دهید. اگر در فضای باز شروع می کنید، بذر گل کلم را به عمق 1.5 سانتی متر و 60 سانتی متر از هم فاصله دهید و در ردیف هایی به فاصله 1 متر بکارید.

مراقبت از گل کلم شما:

برای مرطوب نگه داشتن خاک در صورت لزوم آبیاری کنید و یک لایه 8 سانتی متری گیاه خاک به آن اضافه کنید تا به حفظ رطوبت و خنک تر نگه داشتن دمای خاک کمک کند. برای تغذیه گل کلم برای رشد گیاهان بزرگ، گیاهان را بطور منظم با گرانول های تغذیه گیاهی Miracle-Gro® Performance Organics® Edibles در طول فصل رشد تغذیه کنید. دستورالعمل های روی برچسب را حتما بخوانید.

گل کلم سفید را، سفید کنید:

اگر گل کلم شما دارای سرهای سفید است، باید با پوشاندن آن هنگام رشد، از سفید روشن شدن سر اطمینان حاصل کنید به این کار بلانچینگ می گویند. وقتی سر به اندازه تخم مرغ رسید، بلند ترین برگها را به سمت بالا بکشید، سپس آنها را با نخ یا نوار الاستیک در محل خود محکم کنید. سر گل کلم بنفش، سبز و نارنجی نیازی به سفید شدن ندارد.

برداشت گل کلم شما:

گل کلم شما زمانی آماده خواهد شد که قطر سرها 15-20 سانتی متر باشد ، تقریباً 10 روز پس از سفید شدن. ساقه را درست در زیر سر بریده و ساقه ای در حدود 3-5 سانتی متر باقی بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا